Bad Red Bunny: Pjesma „Happy Sad“ je mračna himna unutarnje borbe!
Objavljeno:

Ljubitelji zagrebačke underground scene već dobro znaju za Bad Red Bunny, glazbeno-umjetnički „pokret“ Ines Mlinarić – Red i njezinih muzičkih kolega i suradnika te sve dimenzije njihova alt rock izričaja. Još od prvog singla The End jasno je da se ne radi tek o bendu koji se svodi na lake rime i „ružionu“, već o pomno satkanom „štivu“ za one koji od glazbe traže nešto više.
„Happy Sad“ najintimnija pjesma Bad Red Bunnyja dosad, snimljena u studiju DAN MRAK pod kreativnim vodstvom producenta Ivana Božanića, predstavlja se također videospotom koji će vam zaokupiti pažnju, prvenstveno izvrsnom scenografijom Igora Balenta (Balent Art Factory), u živopisnim bojama možda netipičnim za spotove Bad Red Bunnyja, a potom i upečatljivom glumom glavnih protagonistica: strašne prikaze (koju utjelovljuje Red) te djevojčice u čije snove ona ulazi (Marina Sajko).
Singl po singl Red se izgrađivala kao autorica, a čini to i dalje, tražeći svoje mjesto kako u srcima publike tako i u hrvatskome eteru. Iako se za potonje, zahvaljujući mnogim faktorima vremena u kojem živimo, ipak nije uspjela izboriti, ona ne posustaje, već se s punim pravom nastavlja boriti za svoj „dio neba“.
Kreirajući otisak vlastite duše, Red je pokazala i dokazala da može i hoće zadržati (i nadograditi) kvalitetu svoga stvaralaštva u glazbi i tekstovima – ali i u vizualnoj komponenti svojih uradaka. Tako je, pažljivo birajući suradnike i blisko surađujući s njima, svojim glazbenim ostvarenjima pridružila i zanimljive, filmične, intrigantne, čak i pomalo kontroverzne videospotove. Pritom je najviše prašine podigao spot za pjesmu Done, videoostvarenje koje će malotko nadmašiti, ne samo u snažnim kadrovima već i na emocionalnoj razini priče koju je Red ispričala uz pomoć ekipe iz PanGlass produkcije.
Glazbom, tekstom i emotivnom interpretacijom Red nastavlja svoju raspravu o unutarnjim borbama sa samom sobom, a ovaj put to metaforički prikazuje u obliku noćne more koja izjeda uplašenu djevojčicu. Kontrast sna i jave, ostvaren igrom svjetla i sjene te ambivalentnim osjećajima i taj toplo-hladni odnosno happy-sad odnos sa stvarnošću ipak je ostavljaju u naručju nade da će, s prvim zrakama zore, prikaza i strah nestati.
Radi se zapravo o poruci i pozivu slušateljima da si priznaju vlastita stanja i osjećaje, da si daju pravo na ranjivost te neka osvijeste činjenicu da u svemu tome nisu sami. Simbolično zatvaranje ormara čin je ponovnog uspostavljanja kontrole nad vlastitim strahovima, makar i privremeno. Kao što kažu članovi Bad Red Bunnyja, „borba protiv mračnih sila ne mora biti herojska; dovoljna je i mala pobjeda – pa pokušajte bar načas pospremiti s*anja i ponovno zaspati“.
„Happy Sad kao istodobno sirova, introspektivna i bolno iskrena pjesma pruža ruku svima koji su se osjećali ili se još uvijek osjećaju kao da su „nigdje“, „ni ovdje ni ondje“, zaglavljeni između boli i pokušaja da budu OK. Čovjek pred drugima nikada ne glumi da je loše, ali često glumi da je dobro. Stoga budite nježni jedni prema drugima, a osobito prema sebi. Zahvaljujemo svim prijateljima, suradnicima i kolegama koji su sudjelovali u stvaranju ove „mračne himne“, a posebno svim dragim klincima koji su nesebično posudili svoje dragocjene igračke kako bi čudnovati sobičak strave zaživio u punom sjaju. Hvala što i dalje pratite Bad Red Bunny, stay tuned for more!“ – rekla je Red.
Pjesmu „Happy sad“ slušajte na streaming servisima:
https://bfan.link/brb-happy-sad